Arvutidiagnostika

Arvutidiagnostika

Arvutidiagnostika on teenus, mis hõlmab sõidukite veakoodide lugemist, nende kustutamist ja parandamist. Protseduur viiakse läbi spetsiaalsel kaasaegsel seadmel STP Service, mis fikseerib kõik muudatused mootori juhtimissüsteemide, jõuülekande ja elektriseadmete töös.

Miks me vajame arvutidiagnostikat

Kaasaegsetes autodes võtab järjest rohkem ülesandeid enda kanda elektroonika. Elektroonika- ja elektriseadmed hõlmavad järgmisi süsteeme:

  • toitesüsteem (ainult diisel, bensiin, hübriid või elektriline);
  • süütesüsteem;
  • gaasijaotussüsteem;
  • määrimissüsteem masina kõikidele liikuvatele osadele;
  • mehaaniliste sõlmede jahutussüsteem (kaasa arvatud mootor).

EJS (elektrooniline juhtseade) juhib välissüsteeme ja mehhanisme. Kõik elektroonilised juhtseadmed on tegelikult miniarvutid, mis võtavad vastu andmeid masina süsteemidest. Need on omavahel ühendatud CAN-siini abil, mis edastab andmeid kiiresti ja sujuvalt.
Need protsessid on keerulised ja andmemaht on tohutu. Seetõttu on arvutidiagnostika vajalik igale elektroonikaga varustatud autole. See aitab tuvastada ja vältida rikkeid, annab täielikku teavet masina komponentide seisukorra kohta.

Kuidas toimub arvutidiagnostika

Spetsiaalsete pistikute kaudu on pardaarvutiga ühendatud skanner, mis loeb kõiki autos levivaid koode. Seejärel dekrüpteeritakse need tarkvaraspetsialistide abil.

Arvutidiagnostika protsess on jagatud mitmeks toiminguks:

Mootori ja elektroonikasüsteemide kontrollimine

Seda on vaja juhtudel, kui mootor soojeneb pikka aega, Check Engine tuli pidevalt põleb, kütusekulu on suurenenud ja võimsus on langenud. Selle toimingu käigus kontrollitakse sissepritsesüsteemi, elektrit ja mõõdetakse survet

Automaatkäigukasti kontroll

See toiming on vajalik, kui käikude vahetamisel esineb libisemist, käik ei lülitu sisse või õli voolab. Kontrollitakse automaatkäigukasti juhtploki veakoode, hinnatakse töövedeliku ja drosselklapi temperatuuriandurite näitu, automaatkäigukasti valija asendit.

Veermiku kontroll

See on vajalik, kui kumm hakkas ebaühtlaselt kuluma, järskude pöörete ajal hakkas kostma sumin ja koputus, ABS aktiveerus enneaegselt ja rooli vaba lõtk suurenes.

Kust saab Tallinnas arvutidiagnostikat

STP Service teostab arvutidiagnostikat kaasaegsetel ja keerukatel seadmetel ning kasutades täiustatud tarkvara.