Filtrite vahetus

Filtrite vahetus

Filtrid on sõiduki töötamise ajal kuluvad detailid. Nende ülesanne on puhastada auto õhku ja töövedelikke. Aja jooksul ummistuvad filtrid prahi ja mustusega ning on aeg need vahetada.

Igal sõidukil on:
1. Salongi filter.
2. Õhufilter.
3. Õlifilter.
4. Kütusefilter.

Salongi filtri vahetus

Salongi õhufilter puhastab õhu, mis siseneb sõiduki salongi. See ei osale mingil viisil töövedelike puhastamises. Õhukvaliteet sõltub ka salongifiltri kvaliteedist.

Millal salongifiltrit vahetada

Kui armatuurlauale ilmub liiga sageli tolmu, pöörake tähelepanu salongifiltri seisukorrale. Reeglina on esimene märk tolmu sagedane ilmumine salongi. Soovitame filtri esimesel võimalusel välja vahetada, sest tolm võib sattuda konditsioneeri aurustisse. See toob kaasa tarbetuid remondikulusid.Salongifiltrit tuleb vahetada iga 20 tuhande km järel.

Õhufiltri vahetus

Õhufiltrid on salongifiltritega sarnased, kuna need puhastavad õhku. Kuid õhufilter vastutab mootorisse siseneva õhu eest. Kui teate, millal õhufiltrit vahetada, saate vältida kulukaid mootoriremonti. Ummistunud õhufilter laseb tolmul settida mootori elementidele, suunab selle töövedelikesse, mis põhjustab sademete moodustumist. See mõjutab negatiivselt mootori õiget tööd.

Millal õhufiltrit vahetada

Soovitame seda teha vähemalt kord aastas või iga 10 tuhande km järel. Selle kulumist mõjutavad ilm ja keskkonna tolmusaasteaste. Näiteks kevadel või väljaspool hooaega on õhufilter kõige enam saastunud. Pärast talve pole filtrit üleliigne kontrollida - sademete sees võib olla mustust, mis läbib ka õhufiltrit.

Õlifiltri vahetus

Õlifiltrid puhastavad mootoriõli ja takistavad mustuse ja tolmuosakeste sattumist mootorisse, vähendades seeläbi sadestumise ohtu. Auto töötamise ajal kulub õlifilter ja on aeg see välja vahetada. Seetõttu küsimusele "Kas ma pean õlifiltrit vahetama?" on vastus jah.

Millal tuleb õlifiltrit vahetada

Õlifilter on parem vahetada koos õliga, st. iga 10 tuhande km järel või vähemalt kord aastas.

Vahetamist võib vaja minna varem. Sellest annavad märku töötava mootori jaoks kõrvalised ja ebaloomulikud helid.

Kütusefiltri vahetus

Kütusefiltrid puhastavad kütuse kahjulikest lisanditest. Kulunud kütusefilter ei täida oma ülesandeid ja see mõjutab negatiivselt kogu kütusesüsteemi tööd. Millised probleemid sellega võivad olla, on siin juba kirjutatud:

Millal tuleb kütusefiltrit vahetada

Kütusefiltrit soovitame vahetada iga 30-40 tuhande km järel.

Kus tuleb Tallinnas autofiltreid vahetada

STP Service'is saate autos vahetada igat tüüpi filtreid – kõrgelt kvalifitseeritud meistrid mitte ainult ei vaheta neid kulumaterjale kiiresti, vaid valivad ka teie eelarvele vastavad kaubad. Ootame sind!