Õlivahetus

Õlivahetus

Üks tõhusa autohoolduse põhireegleid on regulaarne õlivahetus. Kui vahetate autol õli õigel ajal, väldite tulevikus kulukat remonti. Mootoris olev õli hoiab ära elementide hõõrdumise, korrosiooni ja hoiab soovitud temperatuuri. STP Services saate õlivahetuse teha kiiresti ja soodsate hindadega.

1. Kui tihti tuleb mootoriõli vahetada
2. Kuidas kontrollida õlitaset
3. Kuidas lisada mootorile õli
4. Kus Tallinnas autol õli vahetada

Kui tihti tuleb mootoriõli vahetada

Autos õlivahetuse sageduse väljaselgitamiseks soovitame tutvuda kasutusjuhendiga. Tavaliselt soovitavad autotootjad õli vahetada iga 10-15 tuhande km järel või vähemalt kord aastas.

Siiski peate arvestama sõidustiili ja töötingimustega. Näiteks kui töötate mootoriga sageli suurtel pööretel või teete pikki sõite, tõuseb õli temperatuur ja selle omadused kaovad varem.

Vastasel juhul, kui sõidate ainult lühikesi vahemaid, pole mootoril aega vajaliku temperatuurini soojeneda. Selle tulemusena moodustub õli ladestusi. Läänemere talvede tingimustes võib õlivahetuste sagedus olla 7-9 tuhat km.

Mootoriõli plaaniväline vahetus võib osutuda vajalikuks, kui:
- mootor oli täielikult lahti võetud ja uuesti kokku pandud või õli oli täielikult välja lastud,
- mootorisse on sattunud vett või muud võõrvedelikku.

Kuidas kontrollida õlitaset

Seda saate teha kahel viisil.
1. Igas autoteeninduses.
2. Omal käel, kinnaste, lappide või paberrätiku abil.
Taset kontrollitakse ainult väljalülitatud mootoriga ja siis, kui masin on rangelt horisontaalses asendis. Õlitaseme kontroll koosneb järgmisest:
1. Auto pargitakse tasasele pinnale, mootor lülitatakse välja ja lastakse jahtuda. Käigukast viiakse üle neutraalrežiimi või parkimisrežiimi.
2. Õlimõõtevarras, mis asub silindriploki torus, eemaldatakse, pühitakse kuivaks ja seejärel kastetakse oma alumise otsaga uuesti mootori karterisse. Alumises otsas on sälgud, mis näitavad õlitaset - MIN, MAX, L, H. Kui õlikile ei ulatu veidi MAX märgini, siis on õlitase vastuvõetav. Kui õli on jõudnud ainult MIN-i, tuleb seda lisada.

Kuidas tuleb mootorile õli lisada

Peate lisama õli väikeste portsjonitena, igaüks 250-300 g, ja ainult siis, kui mootor on külm. Kontrollige kindlasti, et lisatav õli oleks sama viskoossusega ja kvaliteediga, mis mootoris juba on. Lihtsaim viis on osta sama marki õlipurk, mida kasutati viimasel hooldusel. Teave selle kohta on näidatud hooldusraamatus või sildil, mis on kinnitatud täitekaela või õlimõõtevarda käepideme külge.

Kus Tallinnas autol tuleb õli vahetada

STP Service teostab õlivahetustöid iga päev 9:00-18:00.