Rehvivahetus

Rehvivahetus

Kvaliteetne rehvivahetus on teie ohutuse tagatis teel. STP Service spetsialistid on kõrgelt kvalifitseeritud ja kogenud rehvide vahetamisel ja rehvide valimisel klientidele Tallinnas.

Millal rehve vahetada

Eestis seaduse järgi ei tohi talvel suverehvidega sõita, suvel aga talverehvidega. Kuupäevad, millal saab talve- ja suverehve kasutada:

15. oktoober – 31. märts: Talverehvid on lubatud. Talviste olude püsimisel teedel kuni 30. aprillini. Alates 1. detsembrist on Eesti teedel talverehvid kohustuslikud.
1. märts – 1. detsember: Suverehvid on lubatud. Suverehvid on kohustuslikud 1. maist 15. oktoobrini.

See on tingitud teaduslikest põhjustest. Fakt on see, et alla nulli temperatuuridel
omandavad talverehvid soovitud tiheduse ja elastsuse. See annab parema veojõu ja juhitavuse, lühendab pidurdusteekonda ja vähendab seeläbi õnnetuste ohtu.

Suverehvid erinevad talverehvidest segu koostiselt: need on kõvemad ja turvis kantakse peale teistsuguse põhimõtte järgi, ilma täiendavate soonte ja drenaažita. Suverehvid ei pea olema nii painduvad kui talverehvid, sest need hoiavad autot märjal ja kuival teekattel. Oma koostise tõttu kõvastuvad suverehvid talvel kiiresti ning sõiduteel lume või jääga kokku puutudes kaotab auto kiiresti juhitavuse.

Rehvivahetus Tallinnas

STP Service pakub kiiresti ja tõhusalt rehvide paigaldamise teenust, rataste tasakaalustamist ja valib teie eelarve jaoks parima rehvikomplekti. Ootame sind!